Muzyka w Starym Krakowie 2020 kalendarz koncertów

bilety

o festiwalu

kontakt


  
facebook













UWAGA! W miejscach koncertów nie prowadzimy sprzedaży biletów.

15 sierpnia
niedziela, godz. 20.30
Bazylika Bożego Ciała ul. Bożego Ciała 26
  
Andrzej Białko  organy
  
Olivier Messiaen, Johann Sebastian Bach, Guy Bovet









16 sierpnia
poniedziałek, godz. 19.30
Kościół Ewangelicki, ul. Grodzka 58
  
MATER NOSTRA
  
Octava Ensemble
Alicja Ciesielczuk
Magdalena Pikuła
Małgorzata Langer-Król
Joanna Święszek
Zygmunt Magiera
Błażej Wiliński
Wojciech Góra
Jacek Wróbel
Artur Szczerbinin  pozytyw
Zygmunt Magiera  kierownictwo muzyczne
  
Giovanni Felice Sances, František Tůma









17 sierpnia
wtorek, godz. 19.30
Muzeum Krakowa, Sala Fontany, Rynek Główny 35
  
Monika Korybalska  mezzosopran
Dmytro Holovenko  gitara
  
Isaac Albeniz, Heitor Villa-Lobos, Francisco Tarrega, Stanisław Moniuszko, Fryderyk Chopin, Franciszek Maklakiewicz, Mieczysław Karłowicz









18 sierpnia
środa, godz. 19.30
Aula bł. Jakuba, ul. Franciszkańska 4
  
Veramo String Quartet
Aleksandra Steczkowska  skrzypce
Katarzyna Piotrowska  skrzypce
Edyta Butor  altówka
Gabriela Karpiesiuk  wiolonczela
  
Franciszek Lessel, Stefan Kisielewski, Władysław Żeleński









19 sierpnia
czwartek, godz. 19.30
Sala koncertowa Akademii Muzycznej, ul. św. Tomasza 43
  
Książek Piano Duo
Agnieszka Zahaczewska-Książek  fortepian
Krzysztof Książek  fortepian
  
Józef Elsner, Roman Maciejewski, Anton Areński, Siergiej Rachmaninow, Ignacy Friedman, Maurycy Moszkowski, Witold Lutosławski









20 sierpnia
piątek, godz. 19.30
Aula Akademii Muzycznej „Florianka”, ul. Sereno Fenna 15
  
Jacek Muzyk  waltornia
Justyna Danczowska  fortepian
  
Ludwig van Beethoven, Reinhold Gliere, Olivier Messiaen, Kenneth Fuchs, Aleksandr Skriabin, Paul Dukas









21 sierpnia
sobota, godz. 19.30
Kościół Ewangelicki, ul. Grodzka 58
  
Daniel Stabrawa  skrzypce
Maria Rabenberg  skrzypce
Ignacy Miecznikowski  altówka
  
Charles Bériot, Wolfgang Amadeus Mozart, Zoltán Kodály









22 sierpnia
niedziela, godz. 20.30
Synagoga Tempel, ul. Miodowa 24
  
SŁOWEM I MUZYKĄ OPOWIEDZIANE
  
Jerzy Stuhr  aktor
Roman Widaszek  klarnet
Magdalena Duś  fortepian
Kwintet Śląskich Kameralistów
  
ks. Mieczysław Maliński, Johann Sebastian Bach, Wolfgang Amadeus Mozart, Wojciech Kilar, Enio Morricone, Béla Kovács, Bartosz Chajdecki









23 sierpnia
poniedziałek, godz. 19.30
Aula Akademii Muzycznej „Florianka”, ul. Sereno Fenna 15
  
PIEŚŃ ZIEMI
  
SEI TERRE SEKSTET WOKALNY
Katarzyna Guran  sopran
Joanna Stawarska  sopran
Magdalena Pikuła  sopran
Joanna Święszek  mezzosopran
Aleksandra Kalicka  alt
Anna Bober  alt
  
Monika Płachta  fortepian
Joanna Konarzewska  skrzypce
Anna Migdał-Chojecka  altówka
  
Philip Glass, Frank Ticheli, Eric Whitacre, Ola Gjeilo, Edward Elgar, Arvo Pärt, Morten Laudrisen









24 sierpnia
wtorek, godz. 19.30
Aula bł. Jakuba, ul. Franciszkańska 4
  
Królewscy Rorantyści
Zygmunt Magiera
Łukasz Dulewicz
Piotr Windak
Piotr Piwko
Maciej Michalik
Marcin Wasilewski-Kruk
Wojciech Dyląg
Marcin Wróbel
  
Wiktoria Swoboda  lutnia
  
Marcin Paligon, Wojciech Długoraj, Sebastian z Felsztyna, Bartomiej Pękiel, Jakub Polak, Tomás Luis de Victoria, Diomedes Cato, Tomasz Szadek, Krzysztof Borek, Grzegorz Gerwazy Gorczycki, Wincenty z Kielczy









25 sierpnia
środa, godz. 20.15
Bazylika OO. Paulinów na Skałce ul. Skałeczna 15
  
Marek Kudlicki  organy
Alina Mazur  mezzosopran
  
Jan z Lublina, Georg Friedrich Händel, Jan Pietreszoon Sweelinck, Stanisław Moniuszko, Gabriel Fauré, William Gomez, Marco Enrico Bossi, Marian Sawa, Ennio Morricone, Michał Lorenc, Sigfrid Karg-Elert









26 sierpnia
czwartek, godz. 20.15
Bazylika OO. Karmelitów, ul. Karmelicka 19
  
Triplum
Piotr Windak  tenor
Piotr Piwko  tenor
Maciej Michalik  baryton
Mariusz Zarzycki  bas
  
Michał Białko  organy
  
François Couperin — MESSE POUR LES PAROISSES









27 sierpnia
piątek, godz. 19.30
Kościół ss. Norbertanek, ul. Kościuszki 88
  
Krakowski Consort Viol da Gamba
Sylwia Heinrich
Agata Sanches-Martos
Rafał Gorczyński  basowe viole da gamba
  
Mateusz Kowalski  tenorowa i basowa viola da gamba
  
David Funck, August Kühnel, Manuskrypt Paryski









Koncert zespołu „Kalophonia” został odwołany z przyczyn niezależnych od organizatorów.
28 sierpnia
sobota, godz. 20.15
Bazylika OO. Dominikanów, pl. Dominikański
  
Kalophonia
Petro Szwajkowśkyj  tenor
Maksym Szpynda  tenor
Jurij Chortaszko  baryton
Wołodymyr Hadzało  bas
Taras Hrudowyj  bas
Taras Malnyk  bas
Ihor Kohut  bas
  
Taras Hrudowyj  kierownik zespołu
  
MUZYKA CERKIEWNA UKRAINY XVI–XX w.









29 sierpnia
niedziela, godz. 19.30
Kociół św. św. Piotra i Pawła, ul. Grodzka 52
  
...in mirabili desiderio Dei surrexit...
  
Flores Rosarum
Adrianna Bujak-Cyran
Susi Ferfoglia
Maria Klich
Liliana Pociecha
Anita Pyrek-Nąckiewicz
Katarzyna Śmiałkowska
  
Dorota Segda  modlitwy św. Hildegardy
Maria Klich  lira korbowa
Susi Ferfoglia  kierownictwo muzyczne, wirginał
  
Pieśni św. Hildegardy z Bingen (1098–1179)









30 sierpnia
poniedziałek, godz. 19.30
Kościół Ewangelicki, ul. Grodzka 58
  
Elżbieta Stefańska  klawesyn
Mariko Kato-Shioya  klawesyn
Tomasz Potaczek  flet traverso
Aleksandra Owczarek  skrzypce barokowe
Anna Hara-Pióro  skrzypce barokowe
Małgorzata Muzyka-Gołogórska  altówka barokowa
Adrianna Kafel  wiolonczela barokowa
Rafał Gorczyński  viola da gamba
  
Johann Sebastian Bach









31 sierpnia
wtorek, godz. 19.30
Kościół OO. Augustianów, ul. Augustiańska 7
  
Collegium Zieleński
Stanisław Krawczyński  dyrygent
Aldona Bartnik  sopran
  
Mikołaj Zieleński









Organizatorzy Festiwalu zastrzegają sobie prawo do zmian w powyższym programie.