Muzyka w Starym Krakowie 2018 kalendarz koncertów

bilety

o festiwalu

kontakt



english


  
facebook


















15 sierpnia
środa, godz. 19.30
Sala Filharmonii Krakowskiej, ul. Zwierzyniecka 1
  
Grigorij Sokołow  fortepian
  
Joseph Haydn, Franz Schubert
  
ceny biletów: I miej. 100 zł norm., 75 zł ulg., II miej. 70 zł norm., 45 zł ulg.









16 sierpnia
czwartek, godz. 20.15
Kościół Bożego Ciała, ul. Bożego Ciała 26
  
Collegium Zieleński
Chór „Gloria”
Wirtuozi Lwowa
Stanisław Gałoński  dyrygent
  
Grzegorz Gerwazy Gorczycki, Mikołaj Dylecki
  
ceny biletów: 40 zł m. zarezerwowane, 30 zł norm., 20 zł ulg.
  









17 sierpnia
piątek, godz. 19.30
Sala Filharmonii Krakowskiej, ul. Zwierzyniecka 1
  
Steven Isserlis  wiolonczela
Ya-Fei Chuang  fortepian
  
Johann Sebastian Bach, Bohuslav Martinů, Robert Schumann, César Franck
  
ceny biletów: I miej. 100 zł norm., 75 zł ulg., II miej. 70 zł norm., 45 zł ulg.
  









18 sierpnia
sobota, godz. 17.00
Aula Akademii Muzycznej „Florianka”, ul. Basztowa 8
  
Koncert z cyklu „Młode Talenty”
  
Lidia Sosnowska  sopran
Piotr Jaworski  fortepian
Karolina Rajczyk  sopran
Julia Kocjan  fortepian
  
Franz Schubert, Karol Szymanowski
  
wstęp wolny
  









18 sierpnia
sobota, godz. 19.30
Galeria Sztuki Polskiej XIX w. Sukiennicach, Sala Siemiradzkiego, Rynek Główny 3
Oddział Muzeum Narodowego
  
Elżbieta Stefańska  klawesyn
Mariko Kato  klawesyn
  
François Couperin, Johann Sebastian Bach, Wilhelm Friedemann Bach, Muzio Clementi, Wolfgang Amadeus Mozart
  
ceny biletów: 50 zł m. zarezerwowane, 40 zł norm., 30 zł ulg.
  









19 sierpnia
niedziela, godz. 17.00
Aula Akademii Muzycznej „Florianka”, ul. Basztowa 8
  
Koncert z cyklu „Młode Talenty”
  
Appassionato Piano Duo
  
Trio Fortepianowe
  
Ignacy Jan Paderewski, Wolfgang Amadeus Mozart, Claude Debussy, Francis Poulenc
  
wstęp wolny
  









19 sierpnia
niedziela, godz. 20.15
Bazylika Franciszkanów, ul. Franciszkańska
  
Chór „Tiebie Pojem”
Konstantin Jakobson  dyrygent
  
Muzyka cerkiewna
  
ceny biletów: 50 zł m. zarezerwowane, 40 zł norm., 30 zł ulg.
  








20 sierpnia
poniedziałek, godz. 19.30
Aula Akademii Muzycznej „Florianka”, ul. Basztowa 8
  
Joanna Freszel  sopran
Bartłomiej Kominek  fortepian
  
Fryderyk Chopin, Władysław Żeleński, Siergiej Rachmaninow, Claude Debussy, Ignacy Jan Paderewski, Alberto Ginastera, Benjamin Britten, Sławomir Zamuszko
  
ceny biletów: 40 zł m. zarezerwowane, 30 zł norm., 20 zł ulg.
  









21 sierpnia
wtorek, godz. 19.30
Bazylika OO. Jezuitów, ul. Kopernika 26
  
Wirtuozi Lwowa
Serhij Burko  dyrygent
  
Mirosław Skoryk, Anatol Kos-Anatolski, Mykoła Kołessa, Wiktor Kamiński, Ołeksandr Kozarenko
  
ceny biletów: 40 zł m. zarezerwowane, 30 zł norm., 20 zł ulg.
  









22 sierpnia
środa, godz. 19.30
Dziedziniec Collegium Nowodworskiego UJ, ul. św. Anny 12
w przypadku deszczowej pogody: godz. 20.00, Kościół Ewangelicki, ul. Grodzka 58
  
Krakowski Kwintet Dęty
Paweł Gusnar  saksofon
  
Alexander von Zemlinsky, Paweł Łukaszewski, Artur Malawski, Krzesimir Dębski, Malcolm Arnold, Ferenc Farkas, Darius Milhaud
  
ceny biletów: 50 zł m. zarezerwowane, 40 zł norm., 30 zł ulg.
  








23 sierpnia
czwartek. godz. 21.00
Kopalnia Soli „Wieliczka”, Kaplica św. Kingi
zjazd do kopalni szybem Daniłowicza od godz. 19.40
  
Amarcord
  
Chorał, Marcin Paligon, Pierre de la Rue, Antoine Brumel, Wipo z Burgundii, Josquin des Préz, Jehan Ockeghem, Loyset Compère
  
ceny biletów: 60 zł m. zarezerwowane, 50 zł norm., 40 zł ulg.
  









24 sierpnia
piątek, godz. 19.30
Kościół SS. Norbertanek, ul. Kościuszki 88
  
Łukasz Długosz  flet
Agata Długosz  flet
Marek Toporowski  klawesyn
  
Georg Philipp Telemann, Georg Friedrich Haendel, Johann Sebastian Bach, Antonio Vivaldi
  
ceny biletów: 40 zł m. zarezerwowane, 30 zł norm., 20 zł ulg.
  








25 sierpnia
sobota, godz. 19.30
Kościół OO. Augustianów, ul. Augustiańska 7
  
The Golden Gate Quartet
  
Spirituals
  
ceny biletów: 100 zł m. zarezerwowane, 80 zł norm., 60 zł ulg.
  








26 sierpnia
niedziela, godz. 19.30
Dziedziniec Collegium Maius UJ, ul. Jagiellońska 15
w przypadku deszczowej pogody: godz. 20.00, Aula bł. Jakuba, Klasztor Franciszkanów, ul. Franciszkanska 4
  
Collegium Marianum
  
Bitwy Morskie
  
ceny biletów: 50 zł m. zarezerwowane, 40 zł norm., 30 zł ulg.
  









27 sierpnia
poniedziałek, godz. 19.30
Synagoga Tempel, ul. Miodowa 24
  
Sinfonietta Cracovia
Michael Martin Kofler  dyrygent i flet
  
Wolfgang Amadeus Mozart, Carl Stamitz, Franz Schubert
  
ceny biletów: 60 zł m. zarezerwowane, 50 zł norm., 40 zł ulg.
  








28 sierpnia
wtorek, godz. 19.30
Stara Synagoga, ul. Szeroka 24
  
Piotr Przedbora  gitara
  
Anonim, A. Vivaldi, J. S. Bach, F. Sor, J. K. Mertz, G. Regondi, A. Piazzolla, I. Albéniz
  
ceny biletów: 40 zł norm., 30 zł ulg.









29 sierpnia
środa, godz. 19.30
Kościół Ewangelicki, ul. Grodzka 58
  
Joel Frederiksen  basso profondo i arcylutnia
Axel Wolf  teorban i lutnia
  
Giulio Romano Caccini, Girolamo Kapsberger, Andrea Falconieri, Giovanni Girolamo Frescobaldi, Giovanni Puliaschi, Giovanni Zamboni Romano, Giacomo Carissimi, Giovanni Felice Sances
  
ceny biletów: 50 zł m. zarezerwowane, 40 zł norm., 30 zł ulg.
  








30 sierpnia
czwartek, godz. 20.15
Kościół OO. Bernardynów, ul. Bernardyńska 2
  
Michał Białko  organy
  
Dietrich Buxtehude, Johann Sebastian Bach, Johannes Brahms, Felix Mendelssohn-Bartholdy, Max Reger
  
wstęp wolny









31 sierpnia
piątek, godz. 19.30
Kościół OO. Augustianów, ul. Augustiańska 7
  
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej
Collegium Zieleński
Bartosz Koziak  wiolonczela
Maciej Tworek  dyrygent
  
Krzysztof Penderecki
  
ceny biletów: 80 zł m. zarezerwowane, 60 zł norm., 40 zł ulg.