Muzyka w Starym Krakowie 2017 o festiwalu


kalendarz koncertów

bilety

kontakt



j. polski


  
facebook



Szanowni Państwo,
„Muzyka w Starym Krakowie” jest jednym z najstarszych festiwali polskich. W tym roku odbywa się po raz 42. Tradycje kulturalne Krakowa stwarzają aurę szczególnie sprzyjającą muzyce. Działali tu wybitni kompozytorzy europejscy, tacy jak H. Finck, L. Marenzio, D. Cato, królom polskim dedykowali swe dzieła G. Palestrina, G. Ph. Telemann, J. S. Bach, koncertowali Liszt, Brahms, Paderewski, Rubinstein. Festiwal „Muzyka w Starym Krakowie” nawiązuje do tych wielkich kart historii kultury Krakowa. Gośćmi festiwalu byli dotąd artyści tej miary, co Henryk Szeryng, Ida Haendel, Jordi Savall, Shlomo Mintz, Krystian Zimerman, Krzysztof Penderecki, Emma Kirkby, Grigorij Sokołow, Rafael Puyana, Igor Kipnis, zespoły: Philharmonia Quartett, Melos Quartett, Academy of Ancient Music, Canadian Brass, Izraelska Orkiestra Kameralna, Filharmonia Narodowa, The Hilliard Ensemble, Chanticleer i wielu innych. Do udziału w Festiwalu zapraszani są, obok sławnych artystów, także młodzi utalentowani muzycy, będący u progu kariery. Program Festiwalu „Muzyka w Starym Krakowie” obejmuje muzykę od najdawniejszej po współczesną. Koncerty odbywają się w różnych zabytkowych wnętrzach starego Krakowa.



ARTYŚCI, KTÓRZY WYSTĄPILI NA FESTIWALACH
MUZYKA W STARYM KRAKOWIE
(1976 – 2015)

ZESPOŁY
(orkiestry, chóry, zespoły kameralne)

A Cappella Leopolis 2014
Accentus 1998
Akademie für Alte Musik Berlin 2009
Alchemy Trio 2013
Amaryllis 2000
Amati Ensemble 1994
Anonymous 4 1998, 2003
Ars Antiqua de Paris 1981
Bachorchester Pforzheim 1994
Baroque Brass of London 2001
BBC Northern Singers 1986
Becher Quartett 1980
Berolina Trio 2007, 11
Berliner Philharmonisches Bläserensemble 2013
Brandis Quartett 1996
Buchberger Quartett 1989
Byzantion 2013
Cameleon Ensemble 2004
Camerata 1980
Camerata Amsterdam 1983
Camerata Musica 1979
Canadian Brass 2006
Cantabile 1994
Cantores Minores Wratislavienses 1976, 78, 80
Capella Bydgostiensis 1976, 78, 79, 80, 85, 2001
Capella Cracoviensis 1976, 77, 78, 79,
1980, 81, 82, 83. 84, 85, 86, 87, 88, 89,
1990, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99,
2000, 01, 02, 03, 04, 05, 06, 07, 08, 09
Capella Pratensis 1993
Capella Savaria 1992
Cappella Amsterdam 2009
Cappella Sebaldina 1988, 97
Chor der Dresdner Bank Frankfurt 2007
Chór „Iwan Kukuzeł” 1978
Chór Bizantyjski Stavropoleos 2010
Chór kameralny „Preludiu” 2007
Chór kam eralny „Kijów” 2011
Chór „Madrigal” 1980, 2008
Chór Nippon 1989
Chór „Trembita” 1991, 96, 08
Chór „Walter von der Vogelweide“ 1979
Chór Chłopięco-Męski Stuligrosza „Poznańskie
Słowiki” 1978, 81, 85,
Chór Chłopięco-Męski z Kilonii 1984
Chór Chłopięcy Filharmonii Krakowskiej 1989, 94,  95, 98, 2000
Chór Dziecięcy z Tarbes 1985
Chór Filharmonii Krakowskiej 1976, 77, 78, 82, 83, 84, 86, 89, 92, 97,
2006, 10, 12, 15
Chór Filharmonii Narodowej 1979
Chór Filharmonii Śląskiej 1983, 92, 94, 95
Chór Kameralistów Krakowskich 1992
Chór Kameralny „Gloria” 1994, 2014
Chór Katedralny z Filadelfii 1985
Chór Katedry św. Jadwigi z Berlina 1986
Chór Multiphonie 2001
Chór Polskiego Radia i Telewizji w Krakowie 1977, 84, 96, 97, 98
    (jako Chór Polskiego Radia w Krakowie) 2001, 03, 04, 10, 12
Chór Soboru św. Jura we Lwowie 2014
Chór Rustawi 2005, 09
Chór „Tiebie Pajom” 2013
Chór „Trembita” 2015 (patrz Orkiestra Kameralna „Trembita”)
Cikada Strykekvartett 2012, 13
Cikada Ensemble 2014
Collegium Musicorum Posnaniensium 1976
Collegium Musicum (Węgry) 1979
Collegium Zieleński 2010, 11, 12, 13, 14, 15
Complesso di Musica Antica 1980, 81
Concerto Avenna 1988, 90
Concerto Italiano 2005
Consort of Musicke 1999
Cuarteto Casals 2007, 08
Duet Sonatowy PWSM w Krakowie (nr I) 1979
Duet Sonatowy PWSM w Krakowie (nr 2) 1979
Duet Sonatowy PWSM w Krakowie (nr 3) 1979
Duo Albeniz 1990
Duo Fortepianowe Igor Kipnis – Karen Kuschner 1997
Duo Guitarinet 2004
Echo du Danube 2005
Ensemble “Venance Fortunat” 1981
Ensemble Clément Janequin 1989, 2009
Ensemble ConTempo Beijing 2012
Ensemble for Early Music 1988
Ensemble L’ Estrée 2010
Ensemble Organum 2015
Ensemble Phoenix München 2011
Ensemble Unicorn 2001
Europa Galante 2004
Filharmonia ze Schwäbisch Gmünd 1989
Fiori Musicali 1985
Five Centuries Ensemble 1980
Flores Rosarum 2014 (Susi Ferfoglia, Katarzyna Wiwer, Julietta Gonzáles-Springer, Adrianna Bujak, Maria Klich, Anita Pyrek)
Ginnheimer Katorei 2007
Golemite Bylgarski Glasowe 2007
Gomalan Brass Quintet 2015
Haba Percussion Group 2012
Hespèrion XX 1985, 88, 97, 98 (Hespèrion XXI) 2004
His Majestys Sagbutts & Cornetts 1999
Hortus Musicus 1984, 88, 91
Howard University Singers 1987
Instrumentalensemble 1987
Interensemble 1989
I Solisti Veneti 2006
Janáčkovo Kvarteto 2011
Janáčkův Komorní Orchestr 2001
Jascha Lieberman Trio 2015
Jazz Stars 1986
Joculatores Upsalienses 1981
Junges Philharmonisches Orchester Stuttgart 1990
Kammerchor Stuttgart 1990
Kammerchor von St. Lorenz Norymberga 1985
Katsaris Piano Quintet 1995
Kern Ensemble 1978
Krakowski Kwintet Dęty 2013
Krakowskie Trio Smyczkowe 1976, 77, 79
Krakowskie Trio Stroikowe 2010, 15
Kubínovo Kvarteto 2002
Kubinowy Kwartet “Akademii L. Janaczka” w Brnie 1979, 80, 81
Kwartet Akademia 2014
Kwartet Bălănescu 2012
Kwartet Borodina 2004
Kwartet Czajkowskiego 2005
Kwartet Leopolis 2015
Kwartet “L’ Estrée 1998
Kwartet gitarowy (Danczowska) 2007
Kwartet gitarowy „Los Romeros” 2007, 09
Kwartet Ilum 2013
Kwartet Jagielloński 1997, 99, 2001
Kwartet PWSM w Warszawie 1979
Kwartet PWSM w Krakowie 1979
Kwartet Smyczkowy „Cikada” 2013
Kwartet Smyczkowy “Cracovia” (nr I) 1980, 81
Kwartet Smyczkowy “Cracovia” (nr 2) 1993, 95
Kwartet Smyczkowy Akademii Muzycznej w Katowicach 1981
Kwartet Smyczkowy „Sotto voce” 2004
Kwartet Śląski 1998, 2004, 06
Kwartet Świętego Stanisława 2007
Kwartet Wilanowski (od 1997 – Kwartet Wilanów) 1978, 80, 81, 83, 84, 97, 99
Kwartet Wyższej Szkoły Muzycznej Drezno 1979
Kwartet „Ypsilon” 2015
Kwintet Dęty Akademii Muzycznej w Katowicach 1980, 81
Kwintet Dęty Capelli Cracoviensis 1993, 2002, 08, 09 (Kwint. Dęty Fundacji Capella Cracoviensis) 11
Kwintet Dęty Polskiego Radia i Telewizji 1981
Kwintet Dęty Polskiego Radia i Telewizji w Warszawie 1980
Kwintet Dęty PWSM w Katowicach 1979
Kwintet Klarnetowy 1993
L’ Arte dell’Arco 2008, 09
La Capella Reial de Catalunya. 1998
La Fenice 2010
La Gamba 1992
Landesjugend-Orchester Nordhein-Westfalen 2005
Landini Consort 1987
Landshuter Hofmusik 1989
La Rossignol 2004
Leipziger Streichquartett 2014
Les Menestrels 1977,  86
Les Nanas 1998
Les Sacqueboutiers de Toulouse 2009
Les Violons de Versailles 2004
London Brass 1998, 2003
L’ Orchestre de Chambre de Lancy-Gen_ve 1994
Luur Metalls 1997 (Spanish Brass Luur Metalls) 2012
Lwowscy Wirtuozi 1997, 2003, 11, 14, 15
Lwowska Młodzieżowa Orkiestra Kameralna 1994
Lwowska Orkiestra Kameralna 1990
Macedońska Orkiestra Kameralna 1981
Madrigal – Sofia 2006
Madrygaliści Capelli Cracoviensis 1982, 84, 85, 93, 94, 95, 97, 99,
2000, 01, 04, 05, 06, 07
Maggini String Quartet 1988
Markusvocalensemble Stuttgart 1990
Melos Quartet 1992
Miyagiryu Tamanohakai 1981
Moskiewscy Soliści 2009
Motettenchor Pforzheim 1989,  94
Motion Trio 2012
Mozartowski Zespół Bassethornowy 2010
Music’s Recreation 1986
Musica Fiorita 1997
Musica Florea
Musica Varia 1983, 84
Musicalische Compagney 1985
Muzycy Krakowscy (gupa dęta) 2011
Muzyka Centrum 1981, 86, 91, 2002
MW2 1976, 78, 79, 81, 90,  94
Neue Wiener Solisten 1983
New York Kammermusiker 1989
Nippon Choir 1997
Norymberskie Trio Filharmoniczne 1996
NOSPR – patrz: WOSPRIT
Octava 2007, 08 (Octava Ensemble) 10
Odhekaton 1978
Odhecaton 2014
Opus Ensemble 1990
Orchestra da Camera Fiorentina 2002
Orchestre de Chambre de Lausanne 2010
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej 2011, 13, 14, 15
Orkiestra Festiwalowa 2012, 15
Orkiestra Filharmonii Drezdeńskiej 1997
Orkiestra Filharmonii Krakowskiej 1976, 77, 78, 82, 83, 84, 86, 88, 89, 92, 97,
2006, 07, 09, 10, 12
Orkiestra Filharmonii Lwowskiej 1992
Orkiestra Filharmonii Narodowej 1977, 79
Orkiestra Filharmonii Śląskiej 1983, 91,92, 93, 94, 95
Orkiestra i Chór BBC Glasgow 1984
Orkiestra „I, CULTURA” 2011
Orkiestra Kameralna „Ferenc Liszt” 2005
Orkiestra Kameralna „Trembita” 1993
Orkiestra Kameralna Polskiego Radia „Amadeus” 2009
Orkiestra Konserwatorium w Douai 2001
Orkiestra Polskiego Radia i Telewizji Kraków 1979, 84
Orkiestra SOB Berlin 1986
Orphénica Lyra 2000
Ottoni di Cracovia 1993
Ottoni di Verona 1986
Pandolfis Consort Wien 2007
Państwowy Akademicki Chór „Dumka” 2006
Peregrina 2014 (Agnieszka Budzińska-Bennett, Hanna Marti)
Philharmonia Quartett Berlin 1991, 93, 95, 2006, 09, 10, 15
Polska Orkiestra Kameralna 1977
Polska Orkiestra „Sinfonia Iuventus” 2011
Polski Kwartet Fortepianowy 1992
Pražský Komorní Orchestr 2006, 14
Pro Cantione Antiqua 1979, 99, 2000
Pueri Cantores Sancti Nicolai 2002, 05, 12, 15
Quartetto d’Archi della Scala 2007
Reiner Trio 1999
Rorantyści 1982, 83,  84, 85, 95, 2000, 04, 05, 06 (Królewscy Rorantyści), 12, 13, 14
Schola Gregoriana Essen 1988
Schola Gregoriańska Bazyliki Cystersów w Mogile 2012
Schweizer Jugend-Sinfonie-Orchester 2005
Sebalder Kantorei 1994, 96
Sequentia 1995
Sharon Quartet 1990
Sinfonietta Cracovia 2010, 12, 14, 15
Sirin 2012
Słowacka Orkiestra Kameralna 2008
Spirituals Singers Band 1990
Stabrawa Ensemble Berlin 2008
Starck Compagnay 2014
Stuttgarter Kammerorchester 1987
Süddeutsche Vokalensemble 1987
Symphonisches Orchester Ginnheim 2007
Śląska Orkiesrta Kameralna 1996, 2004
Tallis Chamber Choir 1998
Teatr Marionetek 1998
Telemann Kammerorchester 1988
The Academy of Ancient Music 1991
The Alexandria Choral Societys Chamber Choir 1990
The Amsterdam Baroque Orchestra 2007
The Chanticleer 2008, 11
The Clerks of Oxenford 1983
The European Community Youth Orchestra 1990
The Hilliard Ensemble 1983, 85, 92, 96, 2002, 07
The Jerusalem Rubin Academy Chamber Choir 1990
The Musicke Companye 2001, 03
The Orchestra of the Golden Age 1999, 2000
The Scholars 1984
The Spirit of Gambo 1997
Trio A Piacere 2013
Trio Barokowe 1978
Trio Camino 2014
Trio Cracovia 2003, 05, 07
Trio Erato 2013
Trio Fortepianowe Akademii Muzycznej w Zagrzebiu 1980
Trio Fortepianowe Praskiej Akademii Muzycznej 1979
Trio Fortepianowe PWSM w Krakowie 1979
Trio Fortepianowe Akademii Muzycznej w Krakowie 2013
Trio Fortepianowe Wyższej Szkoły Muzycznej im. H. Eislera w Berlinie 1980
Trio Fortepianowe Wyższej Szkoły Muzycznej z Grazu 1981
Trio Jagiellońskie 1981
Trio Klarnetowe 1996
Trio Livschitz 1990
Trio Polskie 1986
Trio Revirado 2001
Trio smyczkowe „Art Nouveau” 2006
Trio Stroikowe Capelii Cracoviensis 1998, 2001
Trio „Szok” 2014
Trio Violarium 2005
„Triplum” 2006, 07, 11, 13
Warszawska Grupa Perkusyjna 1980
Warszawska Opera Kameralna 1976
12 Wiolonczel Filharmonii Berlińskiej 2009
WOSPRIT (Wielka Orkiestra Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach) 1978, 93, 95, 96, 98 NOSPR (Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia) 2000, 02, 05
Zespół Instrumentów Dawnych Capella Cracoviensis 2007
Zespół Instrumentów Dętych 2012, 15
Zespól Kameralny z Bordeaux 1977
Zespół Wiolonczel “Cantabile” 1997
Zespół wokalny Monasteru Surb Geghard 2015
Żurawli (ukraiński chór męski) 1988



DYRYGENCI

Ks. Stanisław Adamczyk 2002, 05, 12
Guntram Altnöder 1984
Roland Bader 1986
Hermann Bäumer 2005
Rolf Beck 1987
Hubert Beck 1989
Frieder Bernius 1990
Mark Brown 1979
Gregor Bühl 2004
Tomasz Bugaj 1992
Kai Buman 2005
Serhij Burko 1993, 2003, 14, 15
Gabriel Chmura 2002, 05, 10
Marin Constantin 1980, 2008
Othmar Costa 1979
Paolo Da Col 2014
Bohdan Daszak 1990
Agnieszka Duczmal 2009
Christian Eggen 2014
Voicu Enăchescu 2007
Paul Esswood 2001, 02, 03
Stanisław Gałoński 1976 – 2015
Robert Glenton 1999
Aharon Harlap 1990
Hermann Harrassowitz 1985
Jan Wincenty Hawel 2004
Matthias Hermann 1994
Jarosław Hnatowśkyj 1994
Mykoła Hobdycz 2011
Christopher Hogwood 1991
Werner Jacob 1988
Konstantin Jakobson 2013
Godehard Joppich 1988
James Judd 1990
Iwan Juziuk 1991
Robert Kabara 2012
Edmund Kajdasz 1976, 78, 80
Ludmyła Kapustina 2014
Jacek Kaspszyk 1979, 2006, 08
Jerzy Katlewicz 1977,78, 84, 86
Haruhito Kobayashi 1989
Ton Koopman 2007
Kazimierz Kord 1979
Paweł Kotla 2011
Andriej Kotow 2012
Stoyan Kralev 2006
Stanisław Krawczyński 1988, 91, 92, 93, 94, 96, 97, 98, 99,
2001, 02, 03, 04, 05, 06, 07, 08, 09, 12, 15
Kerry Krebill 1990
Mykoła Kułyk 2008, 2015
Jaakko Kuusisto 2015
Peter La Manna 1985
Giuseppe Lanzetta 2002
Bernd Lechla 2007
Gilbert Levine 1989
Lin Tao 2012
Jurij Łuciw 1997, 2014
Jerzy Maksymiuk 1977, 78, 84
Gerd Meditz 1983
Ilja Michajłow 2007
Shlomo Mintz 1991
Iwan Monighetti 2000
Fimczo Muratowski 1981
Andres Mustonen 1992
Yoshifumi Nakajima 1989, 97
Pál Németh 1992
Horst Neuman 1977
James Weldon Norris 1987
Gabriel Constantin Oprea 2010
Adam Pałka 1976
Krzysztof Penderecki 1988, 92, 2015
Marek Pijarowski 1979, 2007
Nadia Poworoznyk 2014
Paweł Przytocki 2009, 10, 12
Józef Radwan 1976, 96
Hans Martin Rauch 1994, 96, 97
Daniel Reuss 2009
Roman Rewakowycz 1988
Witold Rowicki 1977
Jean Paul Salanne 1985
Jewhenij Sawczuk 2006
Roberto Sawicki 1994
Manfred Schreier 1990
Rolf Schweizer 1989, 94
Claudio Scimone 2006
Jerzy Semkow 1997
Philip Simms 1998
Adrian Sîrbu 2013
Jerzy Swoboda 2010
Natalia Swyrydenko 2015
Tomasz Ślusarczyk 2014
Ralf  Sochaczewsky 2009
Zeljko Straka 1979
Tadeusz Strugała 1982, 83, 84, 99,
2002, 06, 07, 08, 11, 14
Karol Stryja 1983, 94
Stefan Stuligrosz 1978, 81, 85
Jerzy Swoboda 1982, 84, 85, 91, 92, 95, 2011
Włodzimierz Szymański 1976, 78, 79, 80, 85
Eitelfriedrich Thom 1988
Maciej Tworek 2005, 06, 08, 09, 13
Pierre Vigneron 2001
Hans Walch 1989
Jeremy West 1999
Stephen Wilkinson 1986
Antoni Wit 1978 (?), 93, 95, 98, 2000
Bożena Wojciechowska 2005, 12
David Wulstan 1983
Dyr. Filh. Drezdeńskiej 1997
Christian Zacharias 2010
Grigorij Żyslin 2003



KIEROWNICY MUZYCZNI ZESPOŁÓW

Claudio Abbado 1990
Ks. Stanisław Adamczyk 2005, 15
Rinaldo Alessandrini 2005
Jeanne Baudry-Godard 1978
Bernardino Beggio 1989
Agnieszka Budzińska-Bennett 2014
Tanja Christowa 1978
Marin Constantin 1980
Zdeněk Dejmek 2001+
Anne-Marie Deschamp 1981
Susi Ferfoglia 2014
Joel Frederiksen 2011
Stanisław Gałoński 1983, 85, 2000
Robert Glenton 2000
Federico Gugliemo 2009
Giovanni Gugliemo 2008
Christopher Hogwood 1991
Antonín Hradil 2006
Adam Kaczyński 1979, 90, 94
Włodzimierz Kamiński 1976
András L. Kecskés 2000
Waldemar Kośmieja 2001
Andriej Kotow 2012
Zdzisław Łapiński 1997
Jurij Łuciw 1990, 2011
Zygmunt Magiera 2007, 08, 10
José Miguel Moreno 2000
Andres Mustonen 1984, 88
Andrzej Mysiński 1988, 90
Marcel Pér_s 2015
Maria Pomianowska 2006
Michael Posch 2001
Frederick Renz 1988
Janos Rolla 2005
Hubert Rutkowski 1980
Jordi Savall 1985, 98
Eugeniusz Sąsiadek 1980, 81
Gil Sharon 1994
Rebeca Steward 1993
Stefan Sutkowski 1976
Włodzimierz Szymański 1990
Jarosław Śmietana 1986
Oksana Trunko 1994
Jean Tubéry 2010
Klaus Walter 1977
Ekkehard Weber 1992
Zhao Ruilin 2012
Christian Zincke 2005



CHÓRMISTRZOWIE

Tadeusz Dobrzański 1977
Krystyna Flejczuk 2008
Konstantin Jakobson 2013
Stanisław Krawczyński 1984, 86, 88, 92, 95
Mykoła Kułyk 1996, 2008
Piotr Łykowski 1988
Lidia Matynian-Hałoń 1994, 95, 98, 2000
Jacek Mentel 1989, 91, 92, 97, 2006
Teresa Majka-Pacanek 2010, 12, 15
Adam Pałka 1977
Artur Sędzielarz 2010
Włodzimierz Siedlik 1996, 97, 98, 2001, 03, 04
Jerzy Swoboda 1983
Wołodymyr Sywochip 2014
Maciej Tworek 2015 (i przygotowanie orkiestry)
Bronisława Wietrzny 1989
Jan Wojtacha 1991, 92, 94, 95



ŚPIEWACY

soprany

Delfina Ambroziak 1978
Kym Amps 1984
Chiara Angella 2001
Nancy Argenta 2002
Bożena Banaś 1980
Margaretha Bessel 2007
Marta Boberska 2009
Gwendolyn Bradley 2001
Lydia Brotherton 2011
Deborah Catterall 2000
Agnieszka Chorąża 2012
Klaudia Cieślik 1991, 93, 94, 95, 96, 97, 98 (Romek) 2000, 01, 02, 03, 05, 06, 07
Anna Cynk 2008 (Magiera) 10, 11, 13
Czesława Cynowska 1979
Isabelle Debaere 2001
Anne-Marie Deschamp 1981
Agnieszka Drabent 2007, 08, 10, 11, 12, 13, (Kałużna) 2014
Marie Thér_se Escribano 1977
Montserrat Figuerras 1985, 88, 98
Carolyn Foulkes 2000
Jadwiga Gadulanka 1982, 83, 88, 89
Jadwiga Gałęska 1976
Christa Götze 1 990
Franziska Hammer-Drexler 1980
Romana Jakubowska-Handke 2010
Alison Hargan 1984
Jenny Hayden 2000
Pamela Hoiles 2000
Maria Höller 1986
Witalia Hołubnycza 1997
Iwona Hossa 2006, 15
Dylan Hostetter 2008
Ruby Hughes 2009
Mártha Judit 2000
Anna Karasińska 2006
Beata Karczmiarz 1999
Katsumi Kimura 1988
Emma Kirkby 1998, 2006, 08, 11, 12, 13, 14
Izabela Kłosińska 1994, 97
Mishelina Kobaliani 2004, 06, 08
Ewa Kowalczyk (Pawlik) 1978, 81, 82, 83, 85, 86
Jolanta Kowalska 2007, 10
Anna Krawczyk 2012
Małgorzata Langer-Król 2007, 10, 11, 12, 13
Aleksandra Kurzak 2008
Ruth Liebscher 1988
Joanne Lunn 2009
Marianna Łaba 2003
Anna Magiera patrz Anna Cynk
Anna Marcoń 1976, 79, 85
Elizawieta Martirosyan 2006
Michael Match 2008
Dorota Mentel 2011, 12, 13
Mirjam Meyer 2007
Agata Młynarska 1980, 81
Helle Mustonen 1992
Michael McNeil 2008
Ołeksandra Nikiforowa 2015
Roma Owsińska 1993
Gabriela Oxenstierna 1978
Marzena Paciocha 1993
Bettina Pahn 2007
Olga Pasiecznik 2006
Alison Pearce 1997, 2000
Catherine Petit 1981
Oksana Petrykowa 2015
Odile Pietti 1978
Carol Plantamura 1980
Liliana Pociecha 2010
Dorota Radomska 1995
Justyna Reczeniedi 2006
Urszula Redych-Vasina 1976, 81,  93, 94, 2000
Nuria Rial 2000
Jadwiga Romańska 1984
Klaudia Romek – patrz Klaudia Cieślik
Antonina Ruda 2013
Susanne Ryder 1997
Arianna Savall 2004, 10
Barbara Schlick 1994, 95, 96, 97, 99
Halina Skubis 1981, 90,  94
Alicja Słowakiewicz 1976
Sofia Sołowij 2011, 12, 13
Ludmiła Staroń 2013
Joanna Stawarska 2011, 13, 14, 15
Lynne Straw-Piccolo 1979
Iwona Sułkowska-Kozłowska 2013
Olga Szwajgier 1978, 79, 81, 91, 93,  94
Alicja Świątek 1979
Joanna Święszek 2012, 13, 15
Dominique Thibaudat 198 I
Elisabeth Tiso 1998
Elżbieta Towarnicka 1979, 80, 84, 87, 89, 94, 96, 98
Urszula Trawińska-Moroz 1983
Roswitha Trexler 1977
Evelyn Tubb 1999
Irena Urbańska 2005
Miele van der Sluis 1998
Ellen Van Lier 1987
Melanie Walz 1990
Katarzyna Waradzyn 1994, 95, 96, 97, 98 (Wiwer) 2001, 02, 03, (Wiwer-Monita) 05, 07, 09
Sonia Warzyńska 2012
Barbara Werner 1980, 81, 87
Agata Widera 2012
Katarzyna Wiwer-Monita – patrz: Katarzyna Waradzyn
Anna Wodyńska 2012
Stefania Woytowicz 1977
Deborah York 2009
Maria Zádori 1992
Barbara Zagórzanka 1991, 92
Aleksandra Zamojska 2012



alty i mezzosoprany

Lucy Ballard 1999
Gloria Banditelli 1998
Bogna Bartosz 2007
Izabela Bartyzel 2012, 13
Romina Basso 2013
Elena Biscuola 2009
Bożena Ciszek 1989, 91, 94
Aanna Colls 1997
Anna Coppey 1978
Ursula Eittinger 1995, 96, 99
Linda Finnie 1984
Mechthild Georg 1987
Urszula Górka 2007
Małgorzata Hennig 1998, 2000
Sołomija Holiak 2015
Katarzyna Hołysz 2012
Isola Jones 1992
Catherine King 1999
Eligia Kłosowska 1976, 77, 78, 79, 80
Mariola Kowalczyk 1980, 81, 82, 83, 85,
Małgorzata Langer Król – patrz soprany
Urszula Kryger 1996, 97, 07
Jennifer Lane 2000
Florence Lecocq 2001
Rita-Maria Lill 1988
Anna Lubańska 2010
Maria Marek 2007
Magdalena Mazur 2008
Carlos Mena 2000
Cortez Mitchell 2008
Urszula Mitręga 1983
Agnieszka Monasterska – patrz: Agnieszka Wietrzny
Jan Jakub Monowid 1995
Oksana Nikitiuk 2006
Helena Poczykowska 2010
Ewa Podleś 1980, 84, 97
Danuta Rachoń-Czerniak 1994
Jadwiga Rappé 1983, 84
Agnieszka Rehlis 2015
Alan Reinhardt 2008
Eugenia Rezler 1997
Roberto Quintarelli (kontralt) 2004
Krystyna Rorbach 1976
Maria Seremet 1989, 91, (Seremet-Dziewięcka)  94, 95, 96, 98 (Seremet) 2001, 02,                    03, 04, 05, 07
Katarzyna Suska 1989,  92
Sylwia Szczerba 2012, 13
Krystyna Szostek-Radkowa 1979, 91,  92
Irena Tkaczyk 1976, 85
Stefania Toczyska 1978, 88
Adam Ward 2008
Witte Maria Weber 2011
Agnieszka Wietrzny (Monasterska) 1989, 93, (Monasterska) 94, 96, 97, 98, 2002, 03, 05, 06, 07, 11
Grażyna Winogrodzka 1986, 88
Ewa Wolak 1993
Wiktoria Zawistowska 2012



kontratenorzy

James Bowman 1991
Alessandro Carmignani 2014
Andrea Arrivabene 2014
David Cordier 1985
Iestyn Davies 2009
Nigel Dixon 1984
Łukasz Dulewicz 2007, 08, 09, 10, 11, 12, 13
Paul Esswood 1999, 2000, 01, 02, 03, 06, 08, 10
Markus Forster 2001
Gianluigi Ghiringhelli 2014
David James 1983, 96, 2002, 07
Marco Lazzara 1994
Piotr Łykowski 2015
Jan Mędrala 2012
Drew Minter 1979
Carlos Monowid (sopran)1995
Joseph Sage 1981
Eugeniusz Sąsiadek 1980
John Patrick Thomas 1977, 79, 80, 86
Dominique Visse 1989, 2009
Toomas Volkman 1992



tenorzy

Zdzisław Adamkiewicz 1981, 82, 83, 98, 2002, 12
Alberto Allegrezza 2014
Marius van Altena 1983
Jaan Arder 1992
Daniel Auchincloss 2007
Andrzej Bachleda 1977
Aldo Baldin 1986
Peter Bartel 1987
Rafał Bartmiński 2010
Przemysław Borys 2011, 13
Bruno Boterf 1989
Markus Brutscher 1999
Lambert Climent 1998
Lesław Chorąży 2013
Climent 1998
Joseph Cornwell 1999, 2007
Roger Covey-Crump 1996, 2002, 07
Dominik Czernik 2013
Igor Czuchraj 2012, 13
Robin Daventon 1984
Konrad Dębski 1979
Vincenzo Di Donato 2014
Paul Elliot 1983
Timothy Leigh Evans 2011
Paolo Fanciulacci 2014
Gianlucca Ferrarini 2014
Paweł Fundament 2007
Maciej Gallas 1997, 98, 2000
Francesco Garrigosa 1998
James Griffet 1979, 99, 2000
Henryk Grychnik 1978, 83, 84, 86, 88
Steven Harrold 2002, 07
Jarosław Hemzaczek 1983
Brian Hinman 2008
Józef Homik 1986
Anton Iszczenko 2015
Gordon Jones 2002
Kałudi Kałudow 1991
Andrew King 1999
Marco van de Klundert 2007
Jerzy Knetig 1983, 84, 94
Jurij Korinnyk 2006
Szczepan Kosior 2006, 07, 10, 11, 13
Krzysztof Kozarek 2013
Adalbert Kraus 1998, 2000
Marcin Wasilewski-Kruk 2011, 12, 13
Marek Krzywoń 1983, 85, 87, 89, 91, 03, 94, 95, 96, 97, 98, 2001, 02, 03, 05, 06, 07
Piorr Kusiewicz 1992
Bartłomiej Lossy 2013
Krzysztof Machowski 1994
Zygmunt Magiera 2007, 08, 10, 11, 12, 13, 15
Pascal Mayer 1990
Tobiasz Michna 2012
Ryszard Minkiewicz 1994, 96, 98
Marc Molomot 2000
Sebastian Na 2001, 04
Zdzisław Nikodem 1976
Leigh Nixon 1983
Matthew D. Oltman 2008
Marek Opaska 2008, 11, 12, 13
Aleksander Paul 1983
Ralf Petrausch 2007
Krzysztof Piotrowski 2013
Piotr Piwko 2006, 07, 13
Wojciech Pospiech 1979, 85
John Potter 1996
Mateusz Prendota 2013
Leonard Prezzino 1978
Nigel Rogers 1980
Marcin Rudziński 1995
Szymon Rudzki 2012, 13
Eugeniusz Sąsiadek 1976, 78, 79, 80, 81
Bernhard Scheffel 1990
Jan Sulikowski 1993
Mirosław Švejda 1989
Piotr Szewczyk 2001, 09
Andrzej Szweda 1976, 79
Wiktor Teteria 2015
Adrian Thompson 1984
Damien Top 2001
Robin Tritschler 2006, 09
Stanisław Tryfaniuk 2015
Mychaiło Tyszczenko 2006
Armin Uhde 1980
Frederik Urrey 1977
Joosep Vahermägi 1992
Andreas Wagner 1988
Thomas Walker 2009
Todd Wedge 2008
Janusz Wenz 1991
Mariusz Zarzycki 2010
Tadeusz Zathey 1980
Adam Zdunikowski 2006



barytoni i basy

Eric Alatorre 2008
David van Asch 1984
Kajetan Biernat 2013
Jarosław Bodakowski 2011
Jarosław Bręk 2005, 08
Jerzy Butryn 2011, 12, 13, 14, 15
Philippe Cantor 1989
Daniele Carnovich 1998
Giovanni Dagnino 2014
Bertrand Delille 2001
Andrzej Dobber 1986
Paweł Doronowski 2012, 13
Maciej Drużkowski 2012
Władysław Dyląg 1978,79, 80, 81, 82, 83, 85, 87
Gerhard Faulstich 1988
Władysław Fedorow 2015
George Fortune 1986
Józef Frakstein 1983, 89, 2000
Joel Frederiksen 2010, 11, 12, 13, 14
Czesław Gałka 1992
Piotr Gasda 1979
Joachim Gebhard 1987
Michel George 1980
Robert Gierlach 1994, 2010
Simon Grant 1999
Jerzy Gruszczyński 1979
Zbigniew Grygielski 1991,  93, 94, 95, 96, 97, 98, 2001, 02, 03, 04, 05, 06, 07
Mario Hacquard 1978
Paul Hillier 1983
Andrzej Hiolski 1977, 78,  79,  81,  83, 86, 88, 89, 90, 94, 95, 96, 97, 98, 99
Hubert Humeau 1981
Zygmunt Jankowski 1980
Gordon Jones 1996, 2002, 07
Jerzy Jóźwiak 1976
Philippe Kahn 1981
Bogdan Makal 1990, 2009
Johannes Mannov 1990
Werner Matusch 1990
Jerzy Mechliński 1992
Klaus Mertens 2007
Maciej Michalik 1996, 97,  98, 2000, 01, 02, 06, 07, 11, 12, 13
John Milne 1986
Janusz Monasterski 1994, 98, 2000
Łukasz Motkowicz 2010
Piotr Nowacki 1991, 94, 96, 97, 2015
Willibald Oberzaucher 1980
Gabriel Lewis-O’ Connor 2008
Jacek Ozimkowski 1998, 2000, 01, 02, 03, 05, 07
Adrian Peacock 1999
Andrzej Pilzak 2007
Bartłomiej Pollak 2008, 10, 12, 13
Paweł Popowicz 2012, 13
Andrzej Poraszka 1980
Piotr Przeniosło 1994
Gary Relyea 2000
Riho Ridbeck 1992
Michael Rippon 1984
Stephen Roberts 1999, 2000
Jewhen Romaniuk 1997
Marco Scavazza 2014
Gotthold Schwarz 1999
Antoine Sicot 1989
Jarosław Sielicki 1996
Marian Suchanek 1983, 87
Zbigniew Szczechura 1983, 91,  94
Jerzy Szewczyk 1985
Adam Szybowski 1976,  80
Aleksander Teliga 1992
Romuald Tessarowicz 1984, 86
Marcello Vargetto 2014
Ludek Vele 1989
Jan Wais 1983
Jewheniji Wasiukow 2015
Jace Wittig 2008
Mattijs van de Woerd 2009
Marcin Wolak 1998, 2001, 03, 05, 06, 07
Jan Wolański 1976
Marcin Wróbel 2007, 08, 10, 11, 12, 13
Włodzimierz Zalewski 1978
Mariusz Zarzycki 2006, 07, 11, 13
Burkhard Zass 2007
Andrzej Zawisza 2009
Radosław Żukowski 1984, 89,  92



INSTRUMENTALIŚCI

fleciści

Marek Bartkiewicz 1981
Gérard Bourgogne 1998
Peter-Lukas Graf 2010
Anne Karine Hauge 2014
Zbigniew Kamionka 1980, 81
Marian Katarzyński 1981
Bogusław Kawula 1992, 98, 2000, 03, 06, 12
Michael Martin Kofler 1995, 99, 2005, 11
Katarzyna Kurowska-Mleczko 1988, 93, 94, 96, 98, 99, 2000, 02, 03, 06, 08, 09, 11, 12, 13
Krzysztof Langman 1979, 90, 94
Liu Chun 2012
Georges Loustalot 1985
Birgit Martin-Kofler 1999
Michael Martin Kofler 2011, 12
Kazimierz Moszyński 1982, 85, 96, 2015
Pál Németh 1992
Grzegorz Olkiewicz 1986
Philippe Pierlot, 1991
Mariusz Plaza 1979
Romano Pucci 1989
Beatrice Reutsch 1983, 84
Andrzej Staciwa 1980, 81
Ryszard Sojka 2012
Ewa Stąporek 1979
Barbara Świątek 1976, 78
Pierluigi Tabachin 1989
Magdalena Túmová 1980
Zbigniew Witkowski 2003
Iwona Wojciechowska 1994, 95



oboiści (w tym oboje d’amore i rożki angielskie)

Krzyszof Affeldt 1979
Marek Asenkowicz 1980, 81
Jürgen Dietze 1988
Andrzej Gazdowicz 1996, 98, 99, 2000, 12
Waldemar Korpak 1981
Jerzy Kotyczka 1981
Arkadiusz Krupa 2012, 15
Bernard Levy 1985
Li Lunzhen 2012
Andrew Malcolm 1994
Marek Mleczko 1988, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 98, 99, 2000, 01, 02, 03, 05, 06, 08, 09, 11, 12, 13, 15
Ilona Pederson 1989
Mariusz Pędzialek 1979, 81, 86, 91,93, 94, 2002
Bruno Pizzamiglio 1990
Hansjörg Schellenberger 1995, 97, 99
Peter Steyvers 1994
Adam Ślęzak 1979
Gerhard Vetter 1989
Krzysztof Wroniszewski 1988, 90



klarneciści

Jan Jakub Bokun 1997, 2004, 2007
Rolf Borch 2014
Gianpaolo Capuzzo 1989
Jan Cielecki 1996
Kaja Dubiel 2012
Wenzel Fuchs 1999
Andrzej Godek 1979, 80, 81, 96
Alfred Josz 1981
Sharon Kam 2004
Krzysztof Klima 1992, 93, 98
Paweł Krauzowicz (oraz basethorn) 1994, 99, 2004, 12
Lesław Lic 2005
Bogdan Ocieszak (oraz basethorn) 2012
Leszek Pietroń 1988
Bogdan Spendel 1979
Piotr Szymyślik 1980, 81
Klaus Walter 1986
Roman Widaszek 1998, 99, 2001, 02, 03, 04, 06, 07, 08, 09, 11, 12, 13, 15
Zhang Kunpeng 2012
Zhang Tianyu 2012



fagociści

Marek Barański 1980, 81
Margaret Dudley 1989
Jan Dymczyk 1979
Dariusz Kieblesz 1996, 99, 2004, 12
Czeslaw Klonowski 1980, 81
Paweł Solecki 1996, 98, 99, 2000, 01, 02, 03, 04, 06, 08, 09, 11, 12, 13, 15
Zygmunt Tlatlik 1981
Yoshifumi Tominaga 1983, 84
Wojciech Turek 1988, 92, 93
Milan Turković 1999
Richard Vrotny 1989
Yao Yao 2012



waltorniści

Małgorzata Adamek 1980
Dileno Baldin 1989
Chen Xinzhu 2012
Els Cuypers 1994
Zygmunt Halamski 1981
Michał Hankiewicz 2001
Stefan Jezierski 1999
Adam Kozłowski 2001, 04
Marcin Krakowski (kontrafagot) 2012
Jarosław Kwas 1996
David Lee 2003
Helen Mac Dougall 1994
Waldemar Matera 2012
Manfred Maurischat 1988 (oraz róg alpejski)
Wacław Mulak 1999 (corno da caccia)
Jacek Muzyk 1988, 91, 92, 93, 98, 2012
Manolo Perez Ortega 1997, 2012
Mieczysław Płoski 1992
Ewelina Polańska 2008
Leszek Salwa 2012
Bernhard Scully 2006
Jerzy Ślęzak 1980, 81
Tadeusz Tomaszewski 2002, 03, 06, 08, 09, 11, 12, 13
Jerzy Urbaniak 1979
William Ver Meulen 1992
Michel Walter 1986
Sarah Willis 2013



trębacze

Carlos Benetó Grau 1997, 2012
Marc Bennett 2001, 03
Andrzej Biskupski 1980
Josef Burgstaller 2006
Chai Lin 2012
Wolfgang Gaisböck (trąbka barokowa) 2007
Mike Harrison 2001
Tine Thing Helseth 2006
Georg Hilser 2013
Jonathon Impitt 2001
Guillaume Jehl 2013
Jiao Yuan 2012
Martin Kretzer 2013
Michael Laird 2001
Bartłorniej Łubian 1993
Marian Magiera 2004
Benedykt Matusik 1993, 98
Wacław Mulak 1995, 98
Brandon Ridenour 2006
Juanjo Serna Salvador 1997, 2012
Gareth Small 2003
Tomasz Stańko 1991
David Staff 2000,01
Tomasz Ślusarczyk 1997, 98
Tamás Vellenczei 2013
Martin Wageman 2013
Wiesław Woźnicki 1980



puzoniści

Indalecio Bonet Manrique 1997, 2012
Richard Edwards 2003
Paweł Cieślak (puz. hist.) 2011
Christhard Goessling 2013
Piotr Dąbrowski (puz. hist.) 2013
Simon Gunton 2001
Pat Jackman 2001
Sebastian Kemner 2013
Wojciech Jeliński 2012
Valter Jurgenson 1992
Guido Krük 1992
Tom Lees 2001
Mariusz Lis 1993
Dawid Mżyk (puz. hist.) 2013
Olaf Ott 2013
Bogdan Piznal 2004, 10, 12, 14
Grzegorz Pytlik (puz. hist.) 2011, 12, 14
Stefan Schulz 2013
Jesper Busk Soerensen 2013
Tomasz Stolarczyk (puz. hist.) 2011
Andrzej Tkaczyk (puz. hist.) 2011, 12, 14
Eugene Watts 2006
Bartłomiej Witek (puz. hist.) 2011, 12, 13
Szymon Wojdak (puz. hist.) 2013
Tadeusz Wójcik 1980



tubiści

Zbigniew Cebulski 1993
Charles Daellenbach 2006
Sergio Finca Quiros 2012
Vicente Lopez 1997
Oren Marshall 2003
Roman Miller 1980
Zdzisław Piernik 1980
Alexander von Puttkamer 2013



skrzypkowie

Andrei Abramenkov 2004
Ruben Aharonian 2004
Thomas Albert 1985
Zyta Andrzejewska-Piechowska 1988, 90
David Angel 1988
Stefan Arzberger 2014
Alena Baeva 2002
Alexander Bălănescu 2012
Adam Balas 1993
Gabriel Bania 1985
Alesio Benvenuti 2006
Amandine Beyer 1998
Fabio Biondi 2004
Marek Bojarski 1976
László Bóni 2008
Francesco Borali 2006
Thomas Bowes 1988
Thomas Brandis 1996
Perer Brem 1995
Silvia Breul-Viertes 1988
Albert Breuninger 2003, 08
Hubert Buchberger 1989
Tilman Büning 2914
Agnieszka Bugla 2013
Jewgienji Buszkow 1993
Luděk Cap 1979, 80, 81, 2002
Olivia Centurioni 1997
Walter Daga 2006
Monika Chrzanowska – ptrz Monika Mazur
Rodica Daniela Ciocoiu 1990
Antoni Cofalik 1985
Francesco Comisso 2006
Zbigniew Czapczyński 1977
Ewa Czarnecka 1981
Jadwiga Czepielowska 1994, 95, 2000
Maciej Czepielowski 1992, 94, 95, 96, 98, 99, 2000 ,02, 03, 04, 05
Kaja Danczowska 1981, 2005, 06, 07, 10, 12, 15
Ewald Danel 2008
Uli Danhofer 1981
Stéphanie Décaillet 2010
Alice Decher 1980
Lucio Degani 2006
Dorota Dębicka 1993,  95
Blagoja  Dimczewski 1981
Paweł Domański 1981
Barbara Dziewięcka 2013
Magdalena Filiipczak 2014
Krzysztof Gadawski 1991
Tadeusz Gadzina 1978, 80, 81, 83, 84, 97, 99
Vadim Gluzman 1995
Michaił Gotsdiner 205
Tomasz Góra 1995, 2010
Giovanni Gugliemo 2008
Ida Haendel 2004, 07
Beata Halska 2004
Odd Hannisdal 2012, 13, 14
Cecilia Hatos (skrzypce barokowe) 2007
Janet Haugland 1998
Karin Hellqvist 2012, 13, 14
Bożena Hordziej 1980, 81, 85
Jakub Jakowicz 1997, 2000
Krzysztof Jakowicz 1984, 86, 92, 93, 96, 98, 2000, 09, 10, 14, 15
Solange Joggi 2010
Robert Kabara 2010
Zygmunt Kaczmarski 1985
Piotr Kajdasz 1998, 2010
Jadwiga Kaliszewska 1976
Zofia Kalló 1992
Eva Kaniakova 1979
Krzysztof Katana 2014, 15
Ołeh Kaśkiw 2015
Soovin Kim 1999
Maciej Klich 2013
Oresta Kohut-Wańkowycz 1993
Natalia Kotarba 2014
Anna Kozera 2005
Aleksandra Krawczyk 2012, 13
Edyta Krakowska 1993
Manfredo Kremer 1998
Marcin Król 2001
Szymon Krzeszowiec 2004, 06
Arkadiusz Kubica 1998, 2004, 06
Konstanty Andrzej Kulka 1979
Aleksandra Kuls 2012
Hiro Kurosaki 1983
Jaakko Kuusisto 2015
Ada Kwaśniewicz 2013
Wiesław Kwaśny 1976, 77, 79
Piotr Kwaśny 1997
Elissa Lee Kokkonen 1994
Siergiej Kryłow 2005
Roby Lakatos 2006, 08
Micheline Lefebvre 1977
Elżbieta Lepiarz (Górka) 1992, 95 (Górka) 97, 98, 99, 2001, 04, 07
Tomasz Lida 1979
Jascha Lieberman 2015
Boris Livschitz 1990
Mauro Lopes 2005
Marco Lorenzini 2002
Paweł Łosakiewicz 1978, 80, 81, 83, 84, 97, 99
Dymitr Łysko 2014
Wojciech Maliński 1976
Ronald Masin 1978
Lew Masłowski 2005
Vera Martinez Mehner 2007, 08
Francesco Manara 2007
Monika Mazur 1997, 99, (Chrzanowska) 2001, 04, 06, 07
Matthias Meissner 1979
Wilhelm Melcher 1992
Renata Michałek 1993, 95
Robert Milewski 2005
Riccardo Miasi 2005
Shlomo Mintz 1991
Janusz Miryński 1986
Denis Monighetti 2004
Bernard Le Monnier 2004
Aleksandra Moroz 2015
Marek Moś 1998
Katarzyna Mrożek 2015
Ihor Murawiow 2015
Wojciech Musiał 1996
Andres Mustonen 1992
Beata Nawrocka 2004
Pierangelo Negri 2007
Ilona Nieciąg 2003
Jan Niederle 1979, 80, 81, 2002
Francesco Ommasini 2006
Teresa Orzech 1980, 81
Zbigniew Paleta 2002
Chiara Parrini 2006
David Plantier 1997
Mirta Pleterszek 1980
Piotr Pławner 2005
Krzysztof Polonek 2004, 07, 11
Barbara Rapczewska 1976
Roman Reiner 1978, 79, 80, 81, 99
Andrea Rognoni 2004
Ingrid Rohrmoser 2007 (skrzypce barokowe)
Stanisław Roszak 1976, 79
Kazuko Sasaki 2006
Wilfred Sassen 1994
Ernö Sebestien 1995
Gil Sharon 1990, 94
James Shenton 2012
Grażyna Skowron 1979
Lilija Slusar 1993
Maria Sławek 2013
Walerij Sokołow 2014
Daniel Stabrawa 1978, 79, 81, 89, 91, 93, 95, 2001, 06, 08, 09, 10, 11, 15
Maria Stabrawa 2008, 11, 13
Christian Stadelmann 1991, 93,  95, 06, 09, 10, 15
Stefan Stałanowski 1992
Anna Maria Staśkiewicz 2013
Alberto Stevanin 2009
Mirosław Stępień 1995
Adam Stępniewski 1979
Barbara Stuhr 1981, 86, 93, 94
Lucyna Szczepańska 1992
Henryk Szeryng 1987
Mieczysław Szlezer 1979, 80, 81
Violetta Szopa-Tomczyk 2004, 07
Małgorzata Szuba 1995, 96
Lidia Szutko 1992, 93
Ostap Szutko 1993
Agata Szymczewska 2011
Anna Śliwa 1994
Barbara Śliwicka-Wysocka 1980
Krzysztof Śmietana 1978, 88, 89, 2003, 04, 05, 07, 14
Teresa Tamborska 1976, 78
Piotr Tarcholik 2008
Anna Tarnawska (Mierzwa) 1992, 94, 95
Agnieszka Tobik 2003, 10
Abel Tomás 2007, 08
Njagul Tumangelov 1983
Łukasz Turcza 1979
Marta Turiańska 2014
Uto Ughi 2005
Domen Walthinsen 2011
Kai Vogler 1980
Beate von Stumpf 1989
Miloš Vacek 2011
Gerhard Voss 1992
Bartosz Wadiak 1978
Uwe Wagner 1979
Barbara Werner 1980, 81
Wanda Wiłkomirska 1978, 94
Yan Heyu 2012
Wang Zi 2012
Herwig Zack 1987
Vítĕzslav Zavadlík 2011
Piotr Zieliński 2010
Jakub Żurek 2015
Grigorij Żyslin 2003, 07, 10



altowioliści

Siergiej Baturin 2005
Ivo Bauer 2014
Jurij Baszmet 2009
Stanisław Bawor 1979
Simone Braconi 2007
Jonathan Brown 2007, 08
Ana Bela Chaves 1990
Janusz Chrzanowski 1997, 99, 2001, 04, 06
Marta Czepielowska 2007
Gerd Döring 1979
Karolina Drwięga 2013
Aneta Dumanowska-Bogacz 2000
Jacek Dumanowski 2000, 07, 08
Ryszrd Duź 1978, 80, 81, 83, 84, 97, 99
Ron Ephrat 1994
Joachim Etzel 1989
Silvestro Favero 2006
Michał Ferens 1992, 93, 95
Bendik Foss 2012, 13, 14
Julia Gartemann 2008
Mariusz Grochowski 2005
Georg Haag 1990
Cecilia Hatos (viola d’amore) 2007
Dominika Hosiawa-Owczarek 2004
Barbara Kaczmarczyk (Wojciechowska) 1997, 86
Maria Kelemen 1978
Dariusz Korcz 1981
Tomasz Kukurba 1993
Żanna Laszkiewicz 1994
Jascha Lieberman 2015
Pierre Lefebvre 1977
Avri Levitan 2005
Zvi Livschitz 1990
Ignacy Miecznikowski 2011
Andrzej Murawski 1976
Małgorzata Muzyka (Gołogórska) 1979, 80, 81, 85
Martin von der Nahmer 2008
Igor Naidin 2004
Martin Outram 1988
Bruno Pasquier 2010
Janusz Pisarski 1981, 96
Wiesław Pogorzelski 1979
Edward Poharecki 2015
Zdzisław Polonek 1976, 77, 79
Dorothea Proksch 1980
Neithard Resa 1992, 91, 95, 2006, 09, 10, 15
Jan Řezníček 2011
Ingrid Rohrmoser 2007 (altówka barokowa)
Johannes Rose 2010
Elżbieta Sajka (altówka barokowa, viola d’amore) 2007
Meri Skejic 2004
Wilfrid Strehle 1995, 96
Łukasz Syrnicki 1998, 2004, 06
Piotr Szumieł 2004
Giancarlo di Vacari 2006
Pavel Vitek 1979, 80, 81, 2002
Hermann Voss 1992
Katie Wilkinson 2012
Michael Wolf 1998
Kamil Zaboub 2015
Magdalena Załuczkowska 1992
Zhang Yufan 2012
Roman Żarkowśkij 2014
Grigorij Żyslin 2002, 05, 07



wiolonczeliści

David Adorian 2009
Norbert Anger 2013
Tania Andrieić 1980
Giuseppe Barutti 2006
Andrzej Bauer 1986
Andrzej Bąk 1980, 81
Walentin Berlinsky 2004
Robert Bex 1977
Małgorzata Bieganek 1981
Tadeusz Biskupski 1979
Wolfgang Boettcher 1996
Magdalena Bojanowicz 2015
Mario Brunello 2010
Andreas Brantelid 2006
Peter Bruns 1980
Orest Bryłyński 1993,  94, 98, 2000
Peter Buck 1992
Anner Bylsma 1994, 2002
Richard Campbell 2001
David Delacroix 2009
Jan Diesselhorst 1991, 93, 95, 2006
Alina Dorożyńska 2006
Richard Duven 2009
Reiner Faupel 1996
Feng He 2012
Jeremy Findlay 2007, 14
Dominik Frankiewicz 2013
Łukasz Frant 2013
Kayterina Gancheva 2010
Mok-Hyun Gibson-Lane 2008
Emmanuelle Goffart 2010
Konrad Górka 1994, 95, 96,97, 98, 99, 2000, 01, 03, 04, 07, 08
Katarzyna Górska 2007 (od 2011 Polonek)
Joanna Gutowska 2013
Ofra Harnoy 1992
Martin Hinterdorfer (wiolonczela barokowa) 2007
Danuše Hlupa 1980
Nicholas Holland 2012
Martin Hornstein 1983
Christoph Igelbrink 2009
Catalin Ilea 1990
Dorota Imiełowska 1992, 93, 2004, 13
Roman Jabłoński 1983
Piotr Janosik 1999, 2004, 06
Jennifer Janse 2003
Michał Kaznowski 1988
Solene Kermarrec 2009
Jerzy Klocek 1976, 78, 80, 84
Maria Kohoutova 1979
Hubert Koller 1986
Charytyna Kołessa 1993
Kościukiewicz Marcin (wiol. barok.) 2014
Kazimierz Koślacz 1976, 77, 78, 79
Bartosz Koziak 2010, 13, 14, 15
Marcin Krzyżanowski 1981, 86
Aleksandra Lignar 2014
Zdzisław Łapiński 1979, 81, 85, 94, 97, 2010
Joanna Łuciuk 1979
Barbara Łypik (Sobaniec) 1993, 99, 2006
Olaf Maninger 2009
Barbara Marcinkowska 2002
Dagmar Marsel 1981
Johannes Martens 2012, 13
Marcin Mączyński 2007
Victor Meister 2004
Martin Menking 2009
Anastazja Miakuszko 2015
Thomas Mietzsch 1980
Iwan Monighetti 1985, 86, 96, 98, 2000, 03, 04, 09, 10, 12, 13 15,
Matthias Moosdorf 2014
Maurizio Naddeo 2004
Gaetano Nasillo 1997
Constantin Negoita 1998
Dymitr Nikołajew 2014
Esther Nyffenegger 1990
Anna Orkisz 1985
Martin Ostertag 1995
Łukasz Pawlikowski 2013, 15
Luca Peverini 2005
Massimo Polidori 2007
Katarzyna Polonek 2011
Reiner Promnitz 1979
Kazimierz Pyzik 1979, 90, 91, 94
Ludwig Quandt 2009
Karolina Jaroszewska-Rajewska 2009
Bob Reuling 1978
David Riniker 2009
Kirył Rodin 2005
Nikolaus Römisch 2009
Dietmar Schwalke 2009, 10, 15
Dario Silveri 2006
Aleksander Sochacki 1976, 79
Helmut Sohler 1989
Magdalena Sokołów 2013
Martyna Sołtys 2014, 15
Torun Stavseng 2014
Tomasz Strahl 1990, 98, 99, 2011
Krzysztof Suchodolski 1981, 90
Łukasz Szymakowski 2005
Werner Taube 1993, 94
Arnau Tomás 2007, 08
Ewa Tracz-Lejman 1980, 81
Julian Tryczyński 1994, 2003, 05, 07
Gianantonio Viero 2006
Břetislav Vybíral 2011
Tatiana Wasiliewa 2005
Marian Wasiółka 1978, 80, 81, 83, 84, 97, 99
Knut Weber 2009
Kazimierz Wiłkomirski 1977
Sylwia Wojciechowska 1994
Ewa Wojsław 2002, (Wojsław Bober) 2004, 06
Wojciech Wrotkowski 1976
Andrzej Wróbel 1976
Tomasz Wyroba 1985, 86
Jiří Zedníček 1979, 80, 81, 2002



kontrabasiści

Cai Jieqi 2012
Alejandro Ehrich-Oliva 1990
Robert Féhér 2008
Grzegorz Frankowski 1992, 94, 98, 2000, 01, 02, 04
Wolfgang Harre 1983
Peeter Klaas 1992
Patrick Lapene 1985
Francisco Jos_ Montero (violone) 2003
Andrzej Ptak 1994, 95, 96, 97, 98, 99, 2000, 03, 04
Kazimierz Pyzik 1981, 85, 91, 96, 2002
Gabriele Ragghianti 2006
Stephan Ruhland 1983, 84
Jean Sassen 1994
Michał Skiba 2012
Magnus Söderber 2014
Roman Ślazyk 2004, 05, 13
Grzegorz Zimak (violone) 2014



gambiści

Grzegorz Banaś 1980
Anna Bartha 2000
Tseek Bortlap 1983
Eunice Brandao 1997
Sergi Casademunt 1997, 98
Mark Caudle 1980
Aleksander Długajczyk 1992
John Dornenburg 1986
Lorenz Duftschmid 1997, 97(violone)
Krzysztof Dymek 1980
Fried Flassig 1994
Irmelin Heisecke 1997, 98, 2000
Barbara Hoffmann 1997, 2000
Balazs Kakuk 1979
Nora Kallai 1998
Peter Klaas 1992
Angela Knapp 1992
Petra Manz 1992
Eliisabeth Matiffa 1981
Martha McGaughey 1980
Matthias Müller 1992
Claudia Passetto 1998
Kazimierz Pyzik 1986, 94
Juan Manuel Quintana 1998
Ventura Rico 2000
Martina Rothbauer 1992
Jordi Savall 1984, 85, 87, 88, 96, 97, 98, 2004
Marek Skrukwa 2000
Michael Spengler 1992
Christian Zincke 2005



pianiści

Leon Bates 1990
Bernardino Beggio 1989
Armand Bex 1977
Beata Bilińska 2004
Elena Braslavsky 2007
Ewa Bukojemska 1999
Danuta Byrczek 1980, 81
Tadeusz Chmielowski 1978
Helena Christenko 1994, 95, 96, 97, 98, 2004, 05
Mariola Cieniawa 1995
Sławomir Cierpik 1999
Maggie Cole 2002
Elia Andrea Corazza 2012
Ludmiła Czermakowa 1980
Walter Delahunt 2004
Justyna Danczowska 2010
Przemysław Dembski 2013
Zuzanna Drzymała 1999
Elżbieta Ekielska-Skóra 1994
Ikuko Endo 1994
Christian Favre 1986
Piotr Folkert 1991, 92
Malcolm Frager 1978
Gisela Franke 1981
Bruno Leonard Gelber 1990
Markward Glautschnig 1980
Urszula Goftyk-Bąk 1981
Aglaia Graf 2010
Piotr Grodecki 1994, 96, 2002
Rinus Groot 1978
Elwira Hodinažova 1988
František Jánoška 2008
Małgorzata Jaworska 1979
Aleksander Jenner 1980
Adam Kaczyński 1976, 78, 79, 90, 94
Elżbieta Kalvelage 1994, 95, 96, 97, 99
Kenneth Karslsson 2014
Cyprien Katsaris 1991, 92, 95
Halina Kochan 1980, 81
Piotr Kowal 2013
Marcin Koziak 2014
Antun Kraljević 1980
Adrian Kreda 1992, 94
Krzysztof Książek 2013, 15
Anton Lachowski 2014
Jacek Łukaszczyk 1993
Maciej Łukaszczyk 1993
Eriko Makimura 2007
Waldemar Malicki 1986, 92, 93, 99, 2002
Jerzy Marchwiński 1977, 78, 79, 80, 84
Alicja Masan 1999
John McNabb 1993
Myron McPherson 2000
Claudio Martinez Mehner 2013
Clizia Mengoni 1981
Marel Mietelski 1976, 78, 90, 94
Robert Morawski 2010
Danuta Mroczek 1979, 80
Bernadette Murnig 1981
Martyna Musioł 2014
Krystyna Musiał 1996
Karolina Nadolska 2013
Szymon Nehring 2014, 15
Michiko Otaki 1988
Maciej Paderewski 1986, 90
Piotr Paleczny 1978
Jana Palkowska 1979
Natalia Pasiecznik 2006
Andrzej Pikul 1992, 2002,05, 08
Monika Płachta 1999
Ewa Pobłocka 1985
Barbara Polonek 1981
Olga Prats 1990
Awadagin Pratt 2000, 07
Adam Radzikowski 1981
Oksana Rapita 2014
Andrzej Ratusiński 1979
Nikolaus Resa 2011
Tomasz Romanek 2001
Piotr Różański 2013
Hiroko Sakagami 1998
Regina Shamvili 1990
Eligiusz Skoczylas 2015
Grigorij Sokołow 1989, 2008, 10, 12, 14, 15
Tomasz Stańko 1991
Dieter Stephan 1984
Elżbieta Stępień (Stabrawa) 1979, 80
Colin Stone 2014
Yukiko Sugawara 1993
Jeffrey Swann 1987
Maria Szwajgier-Kułakowska 1989
Teng Manman 2012
Jacek Tosik–Warszawiak 1988, 2003, 05, 07
Fou Ts’ong 1993
Rem Urasin 2001, 03, 10
Ludmiła Weber-Zarzycka 1980
Janina Werner 1996
Ewa Wolak-Moszyńska 1992
William Wolfram 1981 (być może nie odbył się)
Ingolf Wunder 2011
Angela Yoffe 1995
Dina Yoffe 2004
Christian Zacharias 2010
Frank-Immo Zichner 1981
Krystian Zimerman 1977
Sławomir Zubrzycki 1997
Renata Żełobowska-Orzechowska 2000



klawesyniści

Rinaldo Alessandrini 1988, 2005
Bob van Asperen 2000, 02
Michael Behringer 1998
Virginia Black 1990, 91
Antal Boronkay 1979
Zofia Brańka-Skocz 1985, 95, 97, 2003
Silvio Celeghin 2006
Marek Chołoniewski 2002
Maggie Cole 2002
Jerzy Dobrzański 1976
Daniela Dolci 1997
Jillon S. Duprée 1986
Chris Farr 1983
Ewa Gabryś 1978, 79, 81, 90
Arthur Haas 1980
Marta Kaczmarska 1985
Igor Kipnis 1991, 1992
Matthias Krampe 2007
Lars Ulrik Mortensen 2006
Zofia Moszumańska 1981
Alfred Müller 1976
Anthony Newman 1992
Mary Jane Newman 1992
Paola Poncet 2004
Rafael Puyana 2003
Bernard Robertson 2000
Alastair Ross 2001
Elżbieta Stefańska ( Łukowicz) 1978, 79, 80, 82, 85, 91, 94, 95, 96, 98, 99,
2000,01, 03, 11, 12, 13, 15
Tamás Szekendi 1992
Imbir Tarum 1992
Paulina Tkaczyk 2007
Marek Toporowski 1993
Anna Ulrich-Skalska 1976
Bob van Asperen 1994, 95, 98
Barbara Werner 1980, 81
Marta Wojnar-Pisarska 1981
Tadeusz Zathey 1980, 81
Andrzej Zawisza 2000



organiści

Jan Baciak 2013
Dariusz Bąkowski-Kois 2003, 04, 05
Arkadiusz Bialic 2004
Andrzej Białko 1989, 92, 93, 94, 95, 96, 98, 2000, 05, 06, 07, 08, 10, 11, 12, 13, 15
Michał Białko 2011, 12
Joseph Bucher 1984
Wiesław Delimat 1999, 2004, 2008
Klaus Eichhorn 1985
Matthias Eisenberg 2004
Chris Farr 1983
Maria Fengler 1979
Susi Ferfoglia 2008, 10, 11, 12, 13
Joachim Grubich 1997
Aleksandra Hanasz 1976
Susanne Hartwich-Düfel 1997
Matthias  Hermann 1994,  98
Jan Jargoń 1982,  88, 90
Michał Kocot 2012
Mari Kodama 1987
Ton Koopman 2007
Jadwiga Kowalska 2010, 11, 12, 13
Marek Kudlicki 1992, 99
Jacek Kulig 1976, 85, 94
Krzysztof Latała 1970
Marco Lazzara 1994
Gijsbert Lekkerkerker 1985
Marian Machura 1983
Ulrich Meldau 1998
Barbara Meldau 1998
Anthony Newman 1991, 95, 98
Bernd Ostman 1986
Bernard Robertson 2000
Helen Rogers 2001, 03
Gisbert Schneider 1983
Peter Schwarz 1984, 87
Józef Serafin 1985
Michel Sestero1985
Michał Sheerin 1985
Marek Stefański 2001, 07, 12, 14
Johannes  Strobl 1997
Marcin Szelest 2000, 06, 08, 09, 10
Imbi Tarum 1992
Mieczysław Tuleja 1997
Wojciech Wojtasiewicz 1985
Witold Zaborny 1995
Tadeusz Zathey 1981



lutniści

Anthony Bailes 1980
Grzegorz Banaś 1980
Dolores Costoyas 1997
Raymond Cousté 1981
Claude Debôves 1989
Xavier Diaz vihuela, gitara,  teorban 1997
Michael Dücker 2005
Joel Frederiksen lutnie 2011, 12, 14
Michał Gondko 2014
Jürgen Hübscher 1979, 80
Jakob Lindberg 2006
Rolf Lislevand 1988
Craig Marchitelli 2005
José Miguel Moreno 1989
Antoni Pilch 1977
Anthony Rooley 1999
Robert Staak 1992
Stephen Stubbs chitarrone 1985
Laszlo Szabo 1979
Timothy Walker 1979
Klaus Walter 1977
Christopher Wilson 1990



gitarzyści

Sergio Assad 1988
Odar Assad 1988
László Balogh 2008
Marcin Dylla 2011
Joel Frederiksen 2011
Massimo Gasbarroni 1984, 87, 2003
Franz Halász 2001
Thomas Kirchhoff 1990
Krzysztof Meisinger 2002, 05
Andrzej Modrzejewski 1994
­José Miguel Moreno 1985,  96
Marek Pasieczny 2005
Marco Pavin 1989
Krzysztof Pełech 1997, 2004
Celin Romero 1992, 2007, 09
Celino Romero 2007, 09
Lito Romero 2007, 09
Pepe Romero 1991, 92, 2007, 09
Krzysztof Sadłowski 2007
Fabbio Spruzzola 1989
Robert Staak 1992
Marcin Wanat 1981
Aleksander Wilgos 2015
Burkhard Wolk 1990



muzycy grający na innych instrumentach

Olev Ainomäe dawne flety, pomort 1992
Marco Ambrosini fidel, fidel klawiszowy, drumla 2001
Susanne Ansorg – fidel 2014
Benjamin Bagby śpiew, harfa łonowa, lira 1995
Bożena Banaś portatyw 1980
Paweł Baranek akordeon 2012
Domenico Baronio, lutnia, chitarrino i colascione, perkusja 2004
Anna Bartha rebek, fidel 2000
Márton Brandisz flet podłużny 1992
Ewa Brunner fidel dyszkantowy 1977,  86
Jean Christophe Candau śpiew chorałowy 2015
Theresa Candle cynk 1980
Luise Carslake flet barokowy 1986
Jérôme Casalonga śpiew chorałowy 2015
Marek Chołoniewski syntezator 1981, 86, 91,  93, 94, 96
Gyöngi Csomós cynk, clarino, flet podłużny 2000
Mariusz Czarnecki perkusja 1986, 91
Irena Czubek-Davidson harfa 2001
Riccardo Delfino arpa doppia 1998, 2001
Claudio Demichelli harfa, lira korbowa, flet z bębenkiem, dudy 2004
Regine Dengler harfa 2005
Dong Ying sheng 2012
William Dongois cynk 1997
Jacek Dwojak perkusja 2012
Pedro Estevan perkusja 1997, 2000, 04
Timothy Evans perkusja 2011
Hector Fiore charango 1993, 94
Marcin Gałażyn akordeon 2012
Marta Gargas harfa 1991,  94, 95
Elizabeth Gaver fidel, rebec 1995
Russel Gilmour cornetto (cynk) 2011, 12, 13
Andreas Haas flety hist. 20121
Ryszard Haba kotły 2001, 06, 07(marimba), 10, 12
Pierre Hamon flet podłużny 1981
He Xiaozhou perkusja 2012
László Herczeg lira korbowa, gitara renesansowa, davul, perkusja 2000
Jacek Hołubowski akordeon
Mari Honda perkusja 1983, 84
Robert Howes kotły, perkusja 2001
Hu Yu banhu 2012
Paweł Iwan akordeon 2004
Bernhard Junghänel dulcjan 1985
Adam Kaczyński czelesta 1981
Piotr Kania perkusja 1994
András Kesckés lutnia renesansowa, kobza, śpiew 2000
Péter Kecskés lira korbowa, harfa irlandzka, drumla 2000
Vajk Kecskés psałterium, kobza, tilinkó 2000
Imrat Khan instrumenty hinduskie 1988
Shafaat Husain Khan instrumenty hinduskie 1988
Filip Klasa perkusja 2012
Emil Klau ksylofon, wibrafon 1981
Guido Klemisch flet podłużny 1983
Czesław Klonowski flety podłużne 1980, 81
Hubert Koller instrumenty tenorowe 1986
Krzysztof Kościółek kayboard 2005
Tonis Kuurume dulcjan, dawne flety 1992
Lan Weiwei pipa 2012
Elena Landeck harfa 2005
Jean Etienne Langianni śpiew chorałowy 2015
Andrew Lawrence-King arpa doppia 1998
Konrad Ligas akordeon 2013, 15
Jenö István Lisztes cymbały 2008
Péter Lévai pomort, kromorn, flet podłużny 2000
Alan Lumsden puzon wąskomensurowany 1980
Steven Mead eufonium 1998
José Miguel Moreno vihuela 2000
Wacław Mulak corno da caccia 2001
Andres Mustonen dawne flety 1992
Paul Nieman puzon wąskomensurowany 1980
Teresa Orzech fidel 1980
Matteo Pagliari flety proste, porzeczne, dudy 2004
Janusz Pater akordeon 1991
Marcel Pér_s śpiew chorałowy 2015
Jan Pilch perkusja 1986, 93, 94, 96, 2002
Giangiacomo Pinardi teorban 2004
Maria Pomianowska  instrumenty ludowe i azjatyckie 2006
Martine Pope puzon wąskomensurowany 1980
Michael Posch flet podłużny 1998, 2001
Wiesław Prządka bandoneon 2001, 02
Neeme Punder dawne flety 1992
Qiao Jiajia perkusja 2012
Bj_rn Rabben perkusja 2014
Mohammad Rasouli instrumenty azjatyckie 2006
Wolfgang Reithofer perkusja 2001
Riho Ridbeck perkusja 1992
Maria Rymarz flety podłużne 1980
Andrzej Rzymkowski saksofon 1999, 2001, 02
Bartosz Sałdan perkusja 2012
Arianna Savall harfa podwójna 2004, 10
Ferran Savall śpiew, gitara, teorban 2004
Thomas Schmut fidel tenorowy 1977
Antonio Segafreddo perkusja 1989
Elisabeth Seitz psałterium 2005
Johanna Seitz harfa barokowa 2005
Antoine Sicot śpiew chorałowy 2015
Frithjof Smith cynk 1997
Tomasz Sobaniec perkusja 1998, 2001, 04, 06,07(wibrafon), 10
Khosro Soltani dawne instrumenty stroikowe 1977
Song Xinxin zheng 2012
Vilmos Stadler flet podłużny i poprzeczny 1979
David Staff cornetto (cynk) 2011, 12, 13
Ewa Stąporek flet podłużny 1976
Tomoko Sumazaki koto 1981
Oleg Sznicar 2010
Margit – Anna Süs – Schellenberger harfa 1997
Belinda Sykes śpiew 2001
Sumiko Tanii koto 1981
Raivo Tarum cynk 1992
Fédéric Tavernier śpiew chorałowy 2015
Barbara Thornton śpiew 1995
Nelly van Ree Bernard instrumenty średniowieczne 1990
Klaus Walter dawne instrumenty drewniane 1977, 86
Michel Walter dawne instrumenty blaszane 1977, 86
Kenzan Wamori shakuhaki 1981
Wang Shuai perkusja 2012
Barbara Werner fidel, flety podłużne 1980, 81
Jeremy West cynk 1980
Thomas Wimmer fidel, laúd, vihuela de arco 2001
Janusz Wojtarowicz akordeon 2012
Tadeusz Zathey flety podłużne 1980
Laszlo Zempleni instrumenty perkusyjne 1979



różne

Marcelo Alvarez taniec 2001
Liliana Baronio taniec 2004
Jerzy Bińczycki aktor 1978
Janek Chołoniewski wideo interaktywne 2002
Marek Chołoniewski elektronika 2002
Hector Fiore elektronika 2002
Roman Gancarczyk narrator 2000
Jolanta Gibas aktorka 1990
Mikołaj Grabowski aktor 1976, 78, 79, 94
Andrzej Grabowski aktor 1994
Stanisław Janik koordynator zespołu MW2 1990, 94
Zygmunt Józefczak aktor 1976
Andrzej Kierc aktor 1976, 78, 81, 94
Margarita Klurfan taniec 2001
Radosław Krzyżowski 2004
Paul Mesquich recytacja 1989
Jan Peszek aktor 1976, 78, 94
ks. Piotr Przybysz aktor
Roberto Quintarelli taniec 2004
Jacek Romanowski recytacja 2004
Jerzy Stuhr recytacja 2004
Krzysztof Suchodolski projekcja dźwiękowa 1994
Herman Voss animator kukiełek 1998
Marcin Walczak wideo interaktywne 2002
Barbara Wojciechowska animatorka kukiełek 1998